Reacties
Sjoerd vd Bergh, 29-03-2010
De informatie in het bericht met de titel \"Gratis vakantie bij een schriftelijke studie, nee dus\" is onjuist. Zo geeft het voucher geen recht op 7 dagen vakantie in een land van keuze, maar gaat het om 2 gratis hotelovernachtingen in een Europese stad, waarbij u kunt kiezen uit: Barcelona, Berlijn, Brussel, Istanbul, Lissabon, Londen, Parijs, Praag, Riga en Rome.
Er wordt nergens gesproken over een volledig verzorgde vakantie. Het is ook niet verlicht om een vliegreis te boeken. U heeft dus alle vrijheid te kiezen voor een reis per auto, bus, trein of anderszins. Reiskosten zijn bij een verblijf voor rekening van de boeker. Deze informatie is ondermeer terug te vinden op www.nha.nl en in de voucher die elke cursist bij zijn of haar studiepakket ontvangt.
Voorts is het aantoonbaar onjuist dat er geen hotels beschikbaar zouden zijn in steden die per auto bereikbaar zijn. Het is wel zo dat de keuze wordt gemaakt op basis van beschikbaarheid.
Verder is het onjuist dat u verplicht wordt een \"prijzige\" cursus bij deze onderwijsorganisatie te bestellen. Los van het feit dat NHA Opleidingen garandeert de voordeligste studies van Nederland aan te bieden, onder gelijkluidende voorwaarden, heeft elke cursist zelfs met de voordeligste cursus van € 50 al recht op het voucher, zo is helder op de website te lezen.
De stelling dat cursisten om de tuin worden geleid is derhalve feitelijk onjuist.Reactie infoteur, 29-03-2010
Op zich niets ten nadele over de cursussen van NHA, maar cursussen worden natuurlijk wel prijzig als je je als cursist over de streep laat trekken omdat een gratis vakantie in het vooruitzicht gesteld wordt. Als deze vakantie niet door kan gaan omdat er uitsluitend locaties geboden worden waarbij vliegreizen boeken noodzakelijk blijken, valt dat erg tegen. Vorig jaar bood NHA nog een week gratis vakantie aan. Voorbeeld waarop het mis kon gaan: De cursist gaf als voorkeursbestemmingen Italië, Spanje en Frankrijk op, zodat het een autovakantie kan worden en geen dure vliegvakantie. Concepts for Travel bood echter een verblijf op Ibiza aan, een eiland waarbij men dus een vliegreis of bootreis moest boeken, wat de reis te duur maakte. De cursist verzocht om een andere locatie en na een maand ongeveer bood men weer een verblijf aan, op Tenerife. Omdat het ook dan te duur werd met vliegen verzoekt de cursist opnieuw om een locatie waar niet over water gereisd hoeft te worden. De cursist krijgt nu een winterverblijf aangeboden, waar in de zomer weinig te doen is. De cursist vraagt om een locatie die past bij het beloofde aanbod, maar helaas, drie biedingen is einde verhaal. De cursist heeft nu wel een cursus gekocht, maar geen gratis vakantie gekregen. Dan kan dat financieel tegenvallen. Op internet waren er vorig jaar veel klachten over te lezen. Vorig jaar stelde NHA nog 7 dagen een gratis verblijf in het vooruitzicht, naar vele verschillende landen ter wereld. Dat het tegenwoordig slechts twee dagen zijn was niet bekend en daarom is het hele NHA verhaal nu uit het artikel gewist omdat twee dagen geen echte vakantie is. NHA heeft goede cursussen, dat zal ik niet ontkennen. Het vakantievoucher voor een week was echter voor veel mensen een teleurstelling.