Hengelo, een stad in Twente (Overijssel)

Geschiedenis
10.000 jaren geleden woonden er in Hengelo al mensen. In de Middeleeuwen bestond Hengelo uit slechts enkele huizen. In 1802 stonden er al 200 woningen (boerderijen en huizen) en Hengelo was destijds al een zelfstandige gemeente. Pas de laatste 125 jaar is de bevolking van Hengelo flink gaan groeien, door de industriële revolutie. Voornamelijk de textielindustrie heeft een groot deel van de groei veroorzaakt. Gedurende de industriële revolutie zijn er veel mensen geweest die hebben bijgedragen aan de ontwikkeling van Hengelo. Zo zocht Willem de Clerq, directeur van de Nederlandse Handelsmaatschappij, na 1830 een plek om nieuwe centra voor textielproductie op te zetten. In de voormalige herberg, nu in het centrum nog terug te vinden als Grand Café 'De twee wezen', ontmoette hij Thomas Ainsworth. Ainsworth had uit zijn vaderland het 'geheim van de Engelse snelspoel' meegenomen en heeft dit gedeeld met de Clerq. Na de opkomst van de stoommachine kwam de textielnijverheid in Hengelo in een stroomversnelling. C.T. Stork verplaatste in 1854 zijn weverij van Oldenzaal naar Hengelo. Hij heeft er ook voor gezorgd dat Hengelo op een knooppunt van spoorwegen kwam te liggen. In de periode van 1870-1900 is het inwonersaantal van Hengelo verdubbeld, naar 10.000.In de tweede wereldoorlog is Hengelo zwaar getroffen. Door de ligging en het kruispunt van spoorwegen was Hengelo regelmatig het doelwit van bombardementen. De zwaarste bombardementen vonden plaats op 6 en 7 oktober 1944. Het doelwit was de spoorwegverbinding die dwars door de stad liep. Hierbij werd een groot deel van het centrum verwoest. Er kwamen 112 Hengeloërs om het leven. In de wederopbouw na de oorlog heeft Hengelo het aanzicht gekregen van een typische wederopbouwstad met veel sociale woningbouw, bedrijfspanden en moderne stadsvilla's.
Ook na 1950 bleef Hengelo groeien. De textielnijverheid maakte langzaam plaats voor de zakelijke dienstverlening. Aan de rand van Hengelo ontstonden steeds meer woonwijken.
Evenementen
Naast een centrum vol restaurants, cafés en discotheken heeft Hengelo ook enkele grote evenementen.De FBK-games vinden jaarlijks plaats in het Fanny Blankers Koen stadion. Hier worden ieder voorjaar weer uitzonderlijke sportprestaties neergezet. Ook vindt er jaarlijks een concert op de markt plaats, meestal in de maand augustus. Dit concert is vrij toegankelijk. In september vindt ieder jaar het modespektakel plaats. Op een enorme catwalk wordt de nieuwste mode gepresenteerd. Rond deze tijd is ook de Lambertuskermis te bezoeken. Ook de Tropical Night en de nacht van Hengelo zijn evenementen die jaarlijks terugkeren en veel bezoekers trekken.