InfoNu.nl > Reizen en Recreatie > Europa > Klimaat Griekenland door het jaar heen

Klimaat Griekenland door het jaar heen

De reden dat mensen Griekenland bezoeken is vaak niet alleen om van de mooie dingen die het land te bieden heeft te genieten, maar ook vanwege het weer. Hier een overzicht van het klimaat voor de populairste Griekse vakantiebestemmingen door het jaar heen.

Beste periode om naar Griekenland te gaan

Eilanden en kustgebieden

De beste periode om naar de Griekse eilanden te gaan ligt, wat klimaat betreft, tussen maart en oktober. In juni en juli zul je de meeste zonuren hebben, maar kan de temperatuur hoog oplopen. Deze tijd van het jaar is daarom minder geschikt voor mensen die ook enigszins actief willen zijn tijdens hun verblijf op de Griekse eilanden

Vasteland

De beste maanden om het Griekse land te bezoeken zijn februari tot en met mei en oktober en november. In deze maand is de temperatuur ideaal voor het doen van excursies. In de wintermaanden valt relatief veel regen en van juni tot en met augustus is het vaak erg warm, met temperaturen die op kunnen lopen tot boven de 40 graden, en is de zon erg sterk.

Berggebieden

Nog weinig bekend, maar ook in de Griekse bergen kun je skiën! Het land kent meerdere skigebieden waar vooral inwoners uit Griekenland zelf gretig gebruik van maken. De beste periode om te skiën in het Pindosgebergte loopt van december tot april. In de zomermaanden kun je wandelen of fietsen in de bergen.

Klimaat

Eilanden en kustgebieden

In onderstaande tabel zijn gegevens opgenomen van de eilanden Kos, Rhodos, Kreta en Lesbos. De weergegeven waarden zijn gemiddelden.
MaandMaximum temperatuur (°C)Minimum temperatuur (°C)ZonurenNeerslag (dagen)Zeewatertemperatuur (°C)
Januari147-84-511-1216-17
Februari14-157-95-65-610
Maart9-106-76-78-1015-16
April19-2111-128-95-716-17
Mei22-241510-123-418-19
Juni27-2919-2012-131-221-23
Juli29-3122-2312-140-123-25
Augustus28-3222-2412-130-124-26
September25-2919-2110-11223-25
Oktober22-2415-166-83-621-23
November19-2412-135-67-819-20
December169-114-51217-19

Vasteland

In onderstaande tabel is het klimaat van Athene weergegeven. De weergegeven waarden zijn gemiddelden.
MaandMaximum temperatuur (°C)Minimum temperatuur (°C)ZonurenNeerslag (dagen)Zeewatertemperatuur (°C)
Januari13441216
Februari13551115
Maart1676915
April20108816
Mei251410518
Juni302011221
Juli332312124
Augustus342411224
September29189324
Oktober23147621
November18105919
December14841317

Berggebieden

In onderstaande tabel is het klimaat van Papigko en Ioannina weergegeven.
MaandMaximum temperatuur (°C)Minimum temperatuur (°C)Neerslag (dagen)
Januari20-1312-13
Februari24-1012
Maart25-812
April28-312
Mei34110-11
Juni3957
Juli4274-5
Augustus4074-5
September3736
Oktober32-39
November24-813-14
December19-1014

Lees verder

© 2013 - 2019 Marrie123, het auteursrecht (tenzij anders vermeld) van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.
Gerelateerde artikelen
Rhodos, het mooiste eiland van GriekenlandRhodos, het mooiste eiland van GriekenlandVolgens een eeuwenoude mythe was het zo dat de zonnegod Helios met Rhodos trouwde en haar zegende met vegetatie, licht e…
Vakantie naar RhodosVakantie naar RhodosRhodos, ook wel geschreven als Rodos, is het derde grootste eiland van Griekenland. Het eiland is een populaire vakantie…
Winterzonvakantie: Leukste winterzon bestemmingen EuropaWinterzonvakantie: Leukste winterzon bestemmingen EuropaWanneer de winter je afschrikt en je niet zo dol bent op wintersport, kun je ook kiezen voor een zonvakantie in de winte…
Het klimaatsysteem van KöppenMeneer Köppen heeft een klimaatsysteem bedacht om de verschillende klimaten in te delen. Hij heeft onderscheid gemaakt i…
Weer, temperatuur en weersverwachting ValenciaValencia, gelegen aan de Costa del Azahar in het oosten van Spanje, is een zeer populaire vakantiebestemming. Zowel in z…
Bronnen en referenties
  • www.klimaatinfo.nl
  • www.meteo.com

Reageer op het artikel "Klimaat Griekenland door het jaar heen"

Plaats als eerste een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Ik ga akkoord met de privacyverklaring en ben bekend met de inhoud hiervan
Infoteur: Marrie123
Gepubliceerd: 07-12-2013
Rubriek: Reizen en Recreatie
Subrubriek: Europa
Bronnen en referenties: 2
Schrijf mee!