Kaapse Schiereiland, Zuid-Afrika
Het Kaapse Schiereiland (Cape Peninsula) is een strook land van ca. 60 km lang ten zuiden van Kaapstad. In dit gebied is werkelijk van alles te doen: wandelen, stranden bezoeken, wijn proeven, uitzichten bekijken, dieren spotten en natuurlijk Kaap de Goede Hoop. Je zou hier makkelijk een week door kunnen brengen zonder je te vervelen.Hoewel er backpackersbussen zijn die de hoogtepunten van het Kaapse Schiereiland in een tour doen, is eigen vervoer vrijwel noodzakelijk om hier iets te zien.
Groot Constantia
Bezoekers kunnen vrij rondlopen over de gronden rondom het huis. Er zijn rondleidingen door de kelders en natuurlijk wijnproeverijen. Voor 30 rand kun je het hoofdhuis bekijken en de achterliggende stal. Het hoofdhuis is op oud-Nederlandse stijl ingericht, dus op een vreemde manier herkenbaar. In de stal staan wijnattributen en koetsen opgesteld. Er zijn twee restaurants.
De wijntour van de rode hop-on-hop-off bussen doet Groot Constantia aan.
Boulder's Beach
De Afrikaanse pinguïns zijn vrij klein, maar daardoor wel schattig. Tussen februari en augustus broeden de dieren. Je loopt over een speciale boardwalk zodat je geen planten plet en de dieren minder stoort. Voeren is uiteraard uit den boze. Omdat het gebied onderdeel is van het Table Mountain National Park betaal je entree. Dit is 40 rand voor volwassenen en 15 rand voor kinderen tussen 2 en 12 jaar.
Je kunt dit strand ook bezoeken door het toeristentreintje naar Simon's Town te nemen, wat de laatste stop is.
Cape Point en Kaap de Goede Hoop
Naarmate je verder zuidelijker gaat, wordt het landschap leger. De weg lijkt eigenlijk nergens heen te leiden totdat je de ingang ziet van het park. Volwassenen betalen 105 rand entree, kinderen van 2-11 jaar 50 rand. En hoewel je dan binnen bent, duurt het nog ettelijke kilometers voordat je bij het uiterste puntje bent.Bij Kaap de Goede Hoop zie je het water op de rotsen beuken en er staat een groot bord. In Engels en Afrikaans staat daarop aangegeven dat dit de meest zuidwestelijk punt is van het Afrikaanse vasteland en de GPS-coördinaten. Meer is hier niet te zien. De aankomst van een touringcar vol met Aziatische toeristen die allemaal een foto bij dat bord gaan nemen, is een goed moment om weg te gaan en naar de andere kaap te rijden.
Bovenaan sta je in een klein park met bankjes en uitzichtpunten. Het oude vuurtorentje uit 1859 is niet bijzonder hoog. Dat was niet nodig, simpelweg omdat het bovenop de berg is gebouwd. Een tweede, hogere vuurtoren staat verderop en stamt uit 1914. Een wandeling hier naartoe en terug neemt ca. 5 uur in beslag. Je kunt ook vanaf Cape Point in eenzelfde tijd via een mooi strand naar Kaap de Goede Hoop lopen. Andere wandelpaden gaan bijvoorbeeld langs verschillende scheepswrakken.
In de buurt is ook het Two Oceans restaurant waar, uiteraard, vooral vis wordt geserveerd. Goedkoop is het er niet, maar dat is naar Zuid-Afrikaanse maatstaven. Voor Europese standaarden valt het alleszins mee.
Chapman's Peak Drive
Een eigen auto op het Kaapse Schiereiland? Dan moet je Chapman's Peak drive meemaken! Deze weg is negen kilometer lang en bestaat uit 114 bochten.De weg is nu dus open, maar gaat dicht als de weersomstandigheden slecht zijn. Het is ook een tolweg geworden waardoor iedereen die de weg gebruikt, bijdraagt aan de onderhoudskosten. Voor een normale auto is dit 23 rand.
Hoewel de weg in de jaren 60 verbreed is, is deze op verschillende plekken nogal smal, vooral als er tegemoetkomend verkeer is. Dit kan ook bestaan uit touringcars! Op een aantal punten zijn stopplekken ingericht waar je kunt picknicken en natuurlijk foto's kan maken van het panorama. Actievelingen kunnen Chapman's Peak zelf nog verder beklimmen.