Albufeira: de ideale bestemming voor jongeren

Algemeen
Vroeger was Albufeira een klein vissersdorpje. Daar is tegenwoordig niet zo veel meer van te zien, want Albufeira is uitgegroeid tot een van de belangrijkste en drukste badplaatsen van Portugal. Het is vooral erg in trek bij toeristen, waaronder veel jongeren. Deze toeristen komen meestal aan op de luchthaven van Faro, die op ongeveer 50 minuten rijden van Albufeira ligt. De stad is bekend om z'n jachthaven, gezellig centrum, mooie stranden en de uitgaansgelegenheden. De stad is nu eigenlijk gesplitst in twee delen: Nieuw-Albufeira en Oud-Albufeira.Nieuw-Albufeira
Nieuw-Albufeira staat bekend om zijn ''strip''. De strip is de straat in Albufeira waar alle clubs, barretjes en restaurants zich bevinden. Op de strip kan je 's middags winkelen en o.a souvenirs kopen, 's avonds lekker eten en 's nachts feesten in de vele clubs. Bekende clubs waar je echt een keer moet zijn geweest:Nieuw-Albufeira ligt aan het strand en daar zal je dan ook overdag de meeste mensen vinden. De kust is rotsachtig waardoor er mooie baaitjes zijn ontstaan. Het is ook mogelijk om een wandeling te maken over de rotsen en zo de kustlijn van Albufeira te verkennen. Op het strand worden ook verschillende activiteiten aangeboden zoals parasailing, bananenrace enz. Het mooie aan Albufeira is dat alles dicht bij elkaar ligt. Als je in een hotel zit met een goede ligging ben je binnen 5 minuten bij de strip en binnen 5 minuten lig je op je handdoek op het strand.
Oud-Albufeira
Dit gedeelte van Albufeira is vanaf Nieuw-Albufeira makkelijk te bereiken met bijvoorbeeld de taxi. Dit is 5 minuten rijden en bovendien zijn de taxi's in Albufeira niet duur. Oud-Albufeira kenmerkt zich door de smalle straten, kleine barretjes (kroegen) en het oude centrum. Het heeft een gezellige uitstraling en ook hier kan je wederom goed eten, met uitzicht op zee. Er zijn sportcafés in overvloed, waar tv's hangen waarop je onder genot van een biertje of wijntje voetbal, golf, tennis e.d. kan kijken.Excursies
Natuurlijk zijn er behalve drinken en feesten nog veel meer dingen die je kan doen in en om Albufeira. Als je reist met een reisorganisatie worden deze excursies vaak al door de reisorganisatie zelf aangeboden. Wanneer je zelfstandig reist kan je de excursies boeken in een van de vele excursiewinkeltjes op bijvoorbeeld de strip. Excursies die echt de moeite waard zijn:Kroegentocht in Oud-Albufeira
De reisorganisatie heeft de leukste kroegen uitgezocht en die gaan jullie allemaal langs! Bij elke kroeg krijg je meestal een welkomstshotje. Leuke gelegenheid om andere mensen te leren kennen en om natuurlijk helemaal los te gaan.
Strandfeest bij strandpaviljoen Sétima Onda
Mooie club pal aan het strand waar je een aardig gek feestje kan bouwen.
Zoektocht naar dolfijnen
Je start in de prachtige haven van Albufeira. Je maakt een boottocht langs de rotsachtige kust opzoek naar dolfijnen. Er wordt beweert dat de kans op dolfijnen 85% is. (ik had zelf helaas net die 15% ongeluk)
Lissabon
Met de bus naar de mooie hoofdstad van Portugal: Lissabon. Hou er wel rekening mee dat de bus vroeg vertrekt, want het is 2,5 uur rijden naar Lissabon.
Onbeperkt alcohol bij Club Capitulo
Hier kan je voor ongeveer €40 p.p een geweldige avond beleven met onbeperkt aantal drankjes.
Poolparty in de tuin van Club Heaven
Achter Club Heaven bevindt zich een zwembad waar regelmatig poolparty's worden gehouden. Op deze manier kan je 's middags rustig op je gemak wakker worden en een frisse duik nemen.