Overzicht van alle landen in Afrika

Afrika is, na Azië, het grootste en meest dichtbevolkte continent op de wereld. Het totale oppervlakte is 30.221.532 km2 en er wonen 1 miljard mensen op het continent. Afrika is omringd door de Mediterraanse Zee, het Suezkanaal, de Rode Zee, de Indische Oceaan en de Atlantische oceaan. Het Suezkanaal wordt tevens gezien als de grens van Afrika en Azië. In de onderstaande tabel vind u alle landen van Afrika, de hoofdsteden van die landen, de talen die er worden gesproken, het aantal inwoners en de totale landoppervlakte. Tot het Afrikaanse continent behoren geologisch gezien ook de eilandgroepen van de Portugese Madeira-archipel en tot de Spanje behorende Canarische archipel.

LandHoofdstadTaalAantal inwoners (ca.)landoppervlakte (ca.)
1AlgerijeAlgiersArabisch, Frans32.000.0002.381.741
2AngolaLuandaPortugees13.200.0001.246.700
3BeninPorto NovoFrans6.900.000112.622
4BotswanaGaboroneEngels1.600.000600.372
5Bourkina FasoOugadougouFrans, Mossi, More10.683.000274.200
6BurundiBujumburaFrans, Kirundi6.500.00027.834
7Centraal Afrikaanse RepubliekBanguiFrans3.700.000622.984
8ComorenMoroniFrans, Arabisch600.0001.862
9DjiboutiDjiboutiArabisch, Frans577.00023.200
10Egypte CairoArabisch70.000.0001.001.449
11EritreaAsmaraArabisch, Tigrinya3.700.000121.320
12EthiopiëAddis-AbedaAmharisch, Galla, Engels66.000.0001.100.580
13Equatoriaal-GuineaMalaboSpaans500.00028.051
14GabonLibrevilleFrans1.420.00267.667
15GambiaBanjulEngels1.500.00011.295
16GhanaAccraEngels20.000.000238.537
17GuineeConakryFrans9.000.000245.847
18Guinee-BissauBissauPortugees1.300.00036.125
19IvoorkustYamoussoukroFrans, Yacouba16.900.000322.463
20Kaapverdische EilandenPraiaPortugees, Creools440.0004.033
21KameroenYaoundéFrans, Engels15.000.000475.442
22KeniaNairobiSwahili, Engels31.000.000582.646
23KongoBrazzavilleFrans2.900.000342.00
24Kongo, Democratische RepubliekKinshasaFrans52.000.0002.345.409
25LesothoMaseruSesotho, Engels2.250.00030.355
26LiberiaMonroviaEngels3.300.000111.369
27LibiëTripoliArabisch5.500.0001.759.540
28MadagascarAntananarivoMalagasi, Frans16.900.000587.041
29MalawiLilongweEngels, Chichewa11.600.000118.484
30MaliBamakoFrans11.500.0001.240.192
31MarokkoRabatArabisch, Frans31.600.000712.550
32MauretaniëNouakchottArabisch, Frans2.900.0001.030.700
33MauritiusPort LouisEngels1.200.0002.040
34MozambiqueMaputoPortugees17.423.000799.380
35NamibiëWindhoekEngels1.900.000824.292
36NigerNiameyFrans11.000.0001.267.000
37NigeriaAbujaEngels115.500.000923.768
38OegandaKampalaEngels25.000.000236.036
39ReunionSaint DenisFrans750.0002.510
40RwandaKigaliFrans, Engels7.800.00026.338
41Sao Tome en PrincipeSao TomePortugees150.000964
42SenegalDakarFrans10.700.000196.722
43SeychellenVictoriaCreools, Engels, Frans81.000453
44Sierra LeoneFreetownEngels5.700.00071.740
45SoedanKhartoemArabisch32.000.0002.505.813
46SomaliëMogadishuSomalisch, Arabisch9.000.000637.657
47SwazilandMbabaneEngels, Siwati990.00017.364
48TanzaniaDodomaSwahili, Engels36.000.000945.087
49TogoLomeFrans5.400.00056.785
50TsjaadN'DjamenaFrans, Arabisch8.500.0001.284.000
51TunesiëTunisArabisch10.000.000163.610
52ZambiaLusakaEngels10.000.000163.610
53ZimbabweHarareEngels, Buntu-talen12.000.000390.580
54Zuid-AfrikaPretoria en KaapstadZuid-Afrikaans, Engels45.000.0001.221.037
© 2010 - 2020 Irisnijboer, het auteursrecht (tenzij anders vermeld) van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.
Gerelateerde artikelen
Het Afrikaans, zustertaal van het NederlandsOfficieel is het Afrikaans geen Nederlands. Je mag het gerust een zustertaal noemen. Het Afrikaans heeft zich ver uitges…
Afrikaanse Unie  vereniging van Afrikaanse landenAfrikaanse Unie vereniging van Afrikaanse landenDe Afrikaanse Unie is een vereniging van Afrikaanse landen. Bijna alle Afrikaanse landen zijn lid van het samenwerkingsv…

Overzicht van alle landen in Noord-AmerikaNoord-Amerika bestaat uit Canada, de Verenigde Staten, Midden-Amerika en het Caribisch gebied. Midden-Amerika is een cul…
Brandenburg: de coup door de Hauptmann von KöpenickBrandenburg: de coup door de Hauptmann von KöpenickVoor het stadhuis van Köpenick, een buitenwijk van Berlijn, staat een beeld van de Hauptmann von Köpenick. Over deze fig…
Bronnen en referenties
  • http://www.hotel-hakuna-matata.be/foto%27s/kaart%20afrika.jpg

Reageer op het artikel "Overzicht van alle landen in Afrika"

Plaats als eerste een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Ik ga akkoord met de privacyverklaring en ben bekend met de inhoud hiervan
Infoteur: Irisnijboer
Gepubliceerd: 08-05-2010
Rubriek: Reizen en Recreatie
Subrubriek: Buitenland
Bronnen en referenties: 1
Schrijf mee!