Overzicht van alle landen in het Midden-Oosten

Het Midden-Oosten is geen continent; het is een regio van Afrika-Eurazië met vage grenzen. De term is ontstaan in het Verenigd Koninkrijk, rond 1900 en wordt voornamelijk gebruikt om in plaats van een geografisch gebied een cultureel gebied aan te duiden, gebaseerd op religie of taal. De godsdiensten Jodendom, Christendom en de Islam zijn allemaal ontstaan in het Midden-Oosten. De Islam komt in dit gebied het meest voor. De hoofdtaal van het Midden-Oosten is Arabisch. In het Midden-Oosten zijn er twee klimaten: het woestijn klimaat en het Middellandse Zee klimaat. In de zomer ligt de temperatuur tussen de 0 en 20 graden Celsius, en in de winter tussen de 20 en 30 graden of hoger.
Veel mensen in het Midden-Oosten zijn moslim. De heilige stad van de Moslims is Mekka. Mekka ligt in Saoedi-Arabië.
De drie belangrijke rivieren in het Midden-Oosten zijn de Nijl, de Tigris en de Eufraat.

Het Midden-Oosten is in het bezit van de meerderheid van de wereldwijde aardolievoorraden, en daarom zijn er in de regio nog altijd veel politieke en religieuze spanningen. Het Midden-Oosten heeft dus een belangrijke economische betekenis in de wereld. Ook geografisch is het een belangrijk gebied: het ligt op het kruispunt van de drie continenten Europa, Azië en Afrika. Hierdoor heeft het Midden Oosten vaak een economische en culturele brugfunctie vervuld.

In de onderstaande tabel vindt u alle landen uit het Midden-Oosten, de hoofdsteden van die landen, de talen die er worden gesproken, het aantal inwoners en het totale landoppervlakte.

LandHoofdstadTaalAantal inwoners (ca.)landoppervlakte (ca.)
1BahrainAl ManamahArabisch603.000691
2IrakBagdadArabisch24.000.000438.317
3IranTeheranFarsi68.000.0001.648.000
4IsraëlJeruzalemHebreeuws, Arabisch6.000.00020.770
5JemenSanaArabisch19.000.000517.968
6JordaniëAmmanArabisch5.000.00091.860
7KoeweitKoeweitArabisch2.000.00017.818
8LibanonBeiroetArabisch, Frans3.696.00010.400
9OmanMuscatArabisch2.170.000212.457
10QatarDohaArabisch800.00011.000
11Saoedi-ArabiëRijadhArabisch22.500.0002.149.690
12SyriëDamascusArabisch17.500.000184.004
13TurkijeAnkaraTurks68.500.000779.452
14Verenigde Arabische EmiratenAbu DhabiArabisch2.400.00083.600

In 2004 is de politieke term "het Nieuwe Midden Oosten" ontwikkeld door de Bush administratie, om verschillende (moslim) landen uit de Arabische wereld als een geheel te zien. Het Nieuwe Midden Oosten bevat naast de landen uit de tabel, ook de landen Afghanistan, Armenië, Azerbeidzjan, Kazachstan, Oezbekistan, Tadzjikistan, Turkmenistan, Ethiopië, Somalië, Kenia, Jemen, Egypte, Sudan, Libië, Tunesië, Algerije en Marokko.
© 2010 - 2021 Irisnijboer, het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming is vermenigvuldiging verboden. Per 2021 gaat InfoNu verder als archief, artikelen worden nog maar beperkt geactualiseerd.
Gerelateerde artikelen
De Arabische wereld: wat is de Arabische wereld?Veel mensen denken bij de Arabische wereld aan de Islamitische landen. Maar het islamitische land Turkije is bijvoorbeel…

Overzicht van alle landen van OceaniëOceanië is een verzamelnaam voor een groot aantal eilanden in de Stille Oceaan. Wanneer ook Australië, Nieuw-Zeeland en…
Overzicht van alle landen in Noord-AmerikaNoord-Amerika bestaat uit Canada, de Verenigde Staten, Midden-Amerika en het Caribisch gebied. Midden-Amerika is een cul…
Bronnen en referenties
  • http://nl.wikipedia.org/wiki/Midden-Oosten
Irisnijboer (8 artikelen)
Gepubliceerd: 09-05-2010
Rubriek: Reizen en Recreatie
Subrubriek: Buitenland
Bronnen en referenties: 1
Per 2021 gaat InfoNu verder als archief. Het grote aanbod van artikelen blijft beschikbaar maar er worden geen nieuwe artikelen meer gepubliceerd en nog maar beperkt geactualiseerd, daardoor kunnen artikelen op bepaalde punten verouderd zijn. Reacties plaatsen bij artikelen is niet meer mogelijk.