InfoNu.nl > Reizen en Recreatie > Buitenland > Overzicht van alle landen van Azië

Overzicht van alle landen van Azië

Azië is het grootste continent ter wereld en tevens het meest dichtbevolkt. Het continent bedekt bijna 30% van de landoppervlakte van de Aarde. Azië grenst aan de continenten Afrika en Europa en is omringd door de Noordelijke Ijszee, de Grote Oceaan en de Indische Oceaan. In totaal bestaat Azië uit 31 landen. De term "Azië" is oorspronkelijk uitgevonden door de Westerlijke beschaving. De landen in Azië hebben zichzelf nooit als één geheel beschouwd. In de onderstaande tabel vind u alle 31 landen van Azië, de hoofdsteden van die landen, de talen die er worden gesproken, het aantal inwoners en de totale landoppervlakte.

LandHoofdstadTaalAantal inwoners (ca.)Landoppervlakte km2 (ca.)
1AfghanistanKaboelPashtu, Dari, Oezbekisch, Turkmenisch28.700.000652.090
2ArmeniëJerevanArmeens3.300.00030.000
3AzerbeidzjanBakoeAzerbeidsjaans7.800.00087.000
4BangladeshDhakaBengaals138.000.000143.998
5BhutanThimpuDzongka, Nepalees823.00047.000
6BruneiSandar Seri BegawanMaleis358.0005.765
7CambodjaPhnom PenhKhmer, Frans13.000.000181.035
8ChinaBeijingChinees (Mandarijn, Kantonees)1.338.000.0009.596.961
9FilipijnenManillaFilipino, Engels84.500.000300.000
10GeorgiëTbilisiGeorgisch5.200.00070.000
11IndiaDelhiHindi, Engels1.300.000.0003.287.590
12IndonesiëJakartaBahasa, Engels, Nederlands250.000.0001.919.443
13JapanTokioJapans135.000.000337.815
14KazakhstanAlmatyKazakhstaans, Russisch17.000.0002.717.000
15KirgizistanBishhekKirgistaans, Russisch4.900.000199.000
16KoreaPyongyangKoreaans22.500.000120.538
17LaosSeoulKoreaans48.000.00099.016
18MaledivenMaléDivehi, Engels330.000 298
19MaleisiëKuala LumpurMaleis, Engels, Chinees, Tamil23.000.000329.749
20MongoliëOelan BatorKhalkha Mongools2.700.0001.565.000
21MyanmarYangonBurmees48.000.000676.552
22NepalKatmanduNepalees26.500.000140.797
23OezbekistsnTasjkentOezbeeks26.000.000447.000
24PakistanIslamabadUrdu, Engels, Punjabi170.000.000796.095
25Singapore Engels, Maleisisch, Chinees, Tamil4.600.000618
26Sri LankaColomboSinhala, Engels19.700.00065.610
27TadjikistanDushanbeTadjikistaans, Russisch7.000.000143.000
28TaiwanTapeiMandarijns23.000.00036.000
29ThailandBangkokThai, Engels65.000.000514.000
30TurkmenistanAsjgabatTurkmeistan5.000.000488.000
31VietnamHanoiVietnamees, Frans, Engels, Chinees81.000.000329.556
© 2010 - 2019 Irisnijboer, het auteursrecht (tenzij anders vermeld) van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.
Gerelateerde artikelen
Wat is Europa eigenlijk?Nederland behoort tot Europa. Maar wat is Europa nou precies en welke landen horen daarbij? Zoals de meeste mensen wel w…
WK voetbal 2010 Zuid-Afrika, geplaatste landenWK voetbal 2010 Zuid-Afrika, geplaatste landenDe eerste landen hebben zich al geplaatst voor de eindronde van het wereldkampioenschap 2010 in Zuid-Afrika. Nederland i…
Weetjes over landenHieronder staan een aantal leuke weetjes (en het zo leuke weetjes) over verschillende landen. Bijvoorbeeld wat zijn de k…
Weetjes over de AardeWeetjes over de AardeAltijd al willen weten wat nou eigenlijk de grootste stad op aarde is, wat de langste rivier is, of de hoogste berg? Op…
Europa, algemene informatieEuropa, algemene informatieEuropa is een relatief klein werelddeel, voor het grote aantal inwoners, wat maarliefst 46 landen telt. De hoofdstad van…
Bronnen en referenties
  • Boek "de wereld in toeristisch bestemmingen", auteurs K. Werdler en J. Zeedzen, ISBN-10: 90-5844-111-3 Foto: http://www.travelnotes.org/Asia/images/asia2.gif

Reageer op het artikel "Overzicht van alle landen van Azië"

Plaats een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Ik ga akkoord met de privacyverklaring en ben bekend met de inhoud hiervan
Reactie

Petra, 06-04-2013 20:06 #1
Hallo Iris Nijboer,

Ik ben vrijwilliger bij sociaal-cultuurwerk. Hier ben ik o.a. actief bij de activiteit 'kinkderkookcafe'. Hier koken kinderen van groep 7-8, voor ouderen een 3-gangen menu. Elke groep kinderen komt 4x koken, elke keer zijn de gerechten uit een ander wereld deel. Naast het koken en de kennismaking tussen 2 generaties, proberen we ook kennis over de werelddelen mee te geven.
Voor de thema Azië zou ik graag een kwartetspel willen maken. Mijn vraag aan u, of ik voor dit kwartetspel de gegevens uit uw artikel zou mogen gebruiken.

Graag hoor ik van u.

Vriendelijke groeten,
Petra

Infoteur: Irisnijboer
Gepubliceerd: 02-05-2010
Rubriek: Reizen en Recreatie
Subrubriek: Buitenland
Bronnen en referenties: 1
Reacties: 1
Schrijf mee!