Overzicht van alle landen van Azië

Azië is het grootste continent ter wereld en tevens het meest dichtbevolkt. Het continent bedekt bijna 30% van de landoppervlakte van de Aarde. Azië grenst aan de continenten Afrika en Europa en is omringd door de Noordelijke Ijszee, de Grote Oceaan en de Indische Oceaan. In totaal bestaat Azië uit 31 landen. De term "Azië" is oorspronkelijk uitgevonden door de Westerlijke beschaving. De landen in Azië hebben zichzelf nooit als één geheel beschouwd. In de onderstaande tabel vind u alle 31 landen van Azië, de hoofdsteden van die landen, de talen die er worden gesproken, het aantal inwoners en de totale landoppervlakte.

LandHoofdstadTaalAantal inwoners (ca.)Landoppervlakte km2 (ca.)
1AfghanistanKaboelPashtu, Dari, Oezbekisch, Turkmenisch28.700.000652.090
2ArmeniëJerevanArmeens3.300.00030.000
3AzerbeidzjanBakoeAzerbeidsjaans7.800.00087.000
4BangladeshDhakaBengaals138.000.000143.998
5BhutanThimpuDzongka, Nepalees823.00047.000
6BruneiSandar Seri BegawanMaleis358.0005.765
7CambodjaPhnom PenhKhmer, Frans13.000.000181.035
8ChinaBeijingChinees (Mandarijn, Kantonees)1.338.000.0009.596.961
9FilipijnenManillaFilipino, Engels84.500.000300.000
10GeorgiëTbilisiGeorgisch5.200.00070.000
11IndiaDelhiHindi, Engels1.300.000.0003.287.590
12IndonesiëJakartaBahasa, Engels, Nederlands250.000.0001.919.443
13JapanTokioJapans135.000.000337.815
14KazakhstanAlmatyKazakhstaans, Russisch17.000.0002.717.000
15KirgizistanBishhekKirgistaans, Russisch4.900.000199.000
16KoreaPyongyangKoreaans22.500.000120.538
17LaosSeoulKoreaans48.000.00099.016
18MaledivenMaléDivehi, Engels330.000 298
19MaleisiëKuala LumpurMaleis, Engels, Chinees, Tamil23.000.000329.749
20MongoliëOelan BatorKhalkha Mongools2.700.0001.565.000
21MyanmarYangonBurmees48.000.000676.552
22NepalKatmanduNepalees26.500.000140.797
23OezbekistsnTasjkentOezbeeks26.000.000447.000
24PakistanIslamabadUrdu, Engels, Punjabi170.000.000796.095
25Singapore Engels, Maleisisch, Chinees, Tamil4.600.000618
26Sri LankaColomboSinhala, Engels19.700.00065.610
27TadjikistanDushanbeTadjikistaans, Russisch7.000.000143.000
28TaiwanTapeiMandarijns23.000.00036.000
29ThailandBangkokThai, Engels65.000.000514.000
30TurkmenistanAsjgabatTurkmeistan5.000.000488.000
31VietnamHanoiVietnamees, Frans, Engels, Chinees81.000.000329.556
© 2010 - 2021 Irisnijboer, het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming is vermenigvuldiging verboden. Per 2021 gaat InfoNu verder als archief, artikelen worden nog maar beperkt geactualiseerd.
Gerelateerde artikelen
Weetjes over landenHieronder staan een aantal leuke weetjes (en het zo leuke weetjes) over verschillende landen. Bijvoorbeeld wat zijn de k…
Weetjes over de AardeWeetjes over de AardeAltijd al willen weten wat nou eigenlijk de grootste stad op aarde is, wat de langste rivier is, of de hoogste berg? Op…
Wat is Europa eigenlijk?Nederland behoort tot Europa. Maar wat is Europa nou precies en welke landen horen daarbij? Zoals de meeste mensen wel w…
Verschil tussen de Europese Unie en EuropaVerschil tussen de Europese Unie en EuropaWanneer mensen in gesprek gaan over moeilijke onderwerpen, worden begrippen nogal eens door elkaar gebruikt. Zo worden '…
Brandenburg: Köpenick, groene long in BerlijnBrandenburg: Köpenick, groene long in BerlijnAan de rand van Berlijn ligt Treptow-Köpenick, tussen Müggelspree en Dahme. Rustig en groen, met toch wel wat bezienswaa…
Bronnen en referenties
  • Boek "de wereld in toeristisch bestemmingen", auteurs K. Werdler en J. Zeedzen, ISBN-10: 90-5844-111-3
  • Foto: http://www.travelnotes.org/Asia/images/asia2.gif
Irisnijboer (8 artikelen)
Gepubliceerd: 02-05-2010
Rubriek: Reizen en Recreatie
Subrubriek: Buitenland
Bronnen en referenties: 2
Per 2021 gaat InfoNu verder als archief. Het grote aanbod van artikelen blijft beschikbaar maar er worden geen nieuwe artikelen meer gepubliceerd en nog maar beperkt geactualiseerd, daardoor kunnen artikelen op bepaalde punten verouderd zijn. Reacties plaatsen bij artikelen is niet meer mogelijk.