Steden en Opera Garnier

Wandelen in Parijs (3): Een rondje Louvre, Opera, Louvre

Wandelen in Parijs (3): Een rondje Louvre, Opera, Louvre

Deze keer wandelen we in een chique deel van Parijs.De omgeving van het Louvre en de Opéra Garnier is bezaaid met kledingwinkels van de grote merken.


Een wandeling van Het Louvre, via Opera Garnier en de Madeleine terug naar het Louvre

Ga van de Pyramide in de binnencour van het Louvre langs de kortste weg – via de passage - richting Rue Rivoli. In de passage heeft U links en rechts zicht op enkele beelden uit de grote collectie van het immense museum, dat door de Fransen ook wel “het pakhuis” wordt genoemd. Via de passage op de Rue Rivoli aangekomen dient U over te steken en onder de galerij (overdekte straat) rechtsaf richting het pleintje Place du Palais Royal te lopen, daar links aanhouden en weer links en oversteken over rue Saint-Honoré.

Nu staat U op Place Colette en tegenover het vroegere hof van de Franse Koningen: Palais Royal. Om de hoek vind U de Comédie Francaise, het beroemde staatstheater dat werd opgericht door LodwijkXIV. Het vreemde kleurige bouwsel met allerlei glazen kralen dat ook op dit pleintje staat is er een uit de serie moderne metro-ingangen (deze heet Palais Royal) die hier en daar in Parijs verschenen zijn. Dit exemplaar heeft de omineuze naam Paviljoen der Slaapwandelaars en het opzienbarende verhaal erachter kunt U elders lezen in mijn artikel de metro van Parijs.

Het Koninklijk Paleis

De tuin van het Palais Royal is een geliefde wandelplaats. Een onvermoed stukje oud-Parijs met grasperken, schaduw brengende bomen en overdekte winkeltjes links en rechts die er uitzien alsof ze tijdens de tijd van de Lodewijken al bestonden. En voor sommige van die pijpenlaatjes is dat ook zo. Parisiens komen hier graag wandelen en zakenlui houden hier hun middagpauze. De grote en kleine grijswitte zuilen vormen een modern kunstwerk van Daniel Buren. Voorwaar een koninklijke omgeving. Vroeger genoot alleen de koning met zijn gevolg van deze tuin. Als U tot helemaal achterin doorloopt is er een achteruitgang die eerst uitkomt op rue de Beaujolais en – even doorlopen – dan op de rue Des Petits Champs. Volg deze niet heel bijzondere straat linksaf en zo komt U uit op de Avenue de l’Opera. Die leidt U rechtsaf rechtstreeks naar De Opera Garnier en de beroemde warenhuizen van Parijs. Onderweg komt U langs dure designboutiques en winkels van de exclusieve kledingmerken, want dit is een chique buurt. Ook passeert U het beroemde theater Olympia, waar onder andere Piaf en “onze” Herman van Veen grote triomfen hebben gevierd.

Als U op het pleintje met Uw neus naar de opera staat ziet U schuin rechtsvoor de grote warenhuizen. Als U daar gaat winkelen, denk er dan eens aan om in Galeries Lafayette naar het dak te roltrappen: daar vindt U een mooi uitzicht op de stad. Na het winkelen kunt U een kijkje nemen in de Opera. Het voorste gedeelte is vrij toegankelijk. De zaal/rondleiding alleen na afspraak. Meer weten over de Opera? Lees dan mijn artikel "De Opera van Garnier heeft een klein pleintje". Flaneer via boulevard Des Capucines (als u met Uw neus naar de opera staat moet U links de boulevard op) naar een bijzonder gebouw: een kerk in de vorm van een Griekse tempel. Het is de Madeleine, uit de tijd van Napoleon. In zijn rijk stond de Antieke wereld zeer in de belangstelling en er werd in de architectuur flink op die periode terug gegrepen: Romeinse triomfbogen zoals de Arc de Triomphe, de Madeleine met een front als een Antieke tempel en zelfs een treinstation met zo’n gevel: Gare du Nord. Als U op de trappen van de Madeleine staat heeft U een mooi zicht op het chique Parijs, met in het midden van de Rue Royale (de Koninklijke weg) het beroemde restaurant Maxim’s.

Place de la Concorde

De Rue Royale leidt U naar Place de la Concorde. Het is een immens plein waar een aantal van de hoofdverbindingen samenkomen: Rue Rivoli, Champs Elysées, Rue Royale en de Voie Georges Pompidou die langs de Seine loopt. Als U hier de Tuilerieën inloopt via de toegangspoort die aan de Place de la Concorde ligt komt U vanzelf weer terecht waar U begonnen bent: bij het Louvre!
© 2009 - 2010 Braens, gepubliceerd in Steden (Reizen en Recreatie) op 03-04-2009. Het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van Braens is vermenigvuldiging van dit artikel verboden. Meer...

Verwante artikelen


Reageer op het artikel "Wandelen in Parijs (3): Een rondje Louvre, Opera, Louvre"


Er zijn nog geen reacties geplaatst op dit artikel.