Steden en Festivals

Festivals en evenementen in Amsterdam

Festivals en evenementen in Amsterdam

Of Gaudi of klassiek, in Amsterdam komt iedereen aan zijn trekken. Er vindt heel het jaar diverse festivals en evenementen plaats. Het zwaartepunt ligt natuurlijk in de zomer, heerlijk feest vieren tijdens een zwoele avond aan de grachten. U vindt in dit artikel diverse festivals en evenementen die in Amsterdam georganiseerd worden.


MaandDatumFestival of evenement
April30 aprilKoninginnedag – Verjaardag van Koningin Beatrix wordt gevierd. Officieel is Koningin Beatrix op 31 januari jarig, maar de geboortedag van haar moeder Juliana werd als feestdag behouden. Er is een enorme markt op deze dag, waar veel gefeest wordt in oranje kleding. Er is een openluchtconcert op het Museumplein
Mei5 meiBevrijdingsfestival – De bevrijding van de Duitse bezetting in de Tweede Wereldoorlog wordt op 5 mei gevierd. De hele dag is er een concert op het Museumplein.
Juni Roots-Festival – Een bonte mix van internationale wereldmuziekbands treden 10 dagen lang op verschillende plekkein in Amsterdam op. Het festival wordt met een gratis openluchtconcert in het Oosterpark geopend
Juli Begin van het openluchtconcert-seizoen – Gratis muziek- en theatervoorstellingen voor jong en oud tot eind augustus
Augustusbegin van de maandDe Parade – Theater- en kleinkunstfestival dat elke zomer door 4 Nederlandse steden trekt. In Amsterdam wordt dit in het Martin Luther King Park gehouden.
Septembereerste zaterdag van de maandAalsmeer Bloemencorso – Grote trektocht met bloemenversierde wagens.
Oktobertweede zaterdag van de maandGrachtenrace – Roeibootraces op de grachten van Amsterdam.
Novemberderde zondag van de maandSinterklaas – Sinterklaas komt op de derde zondag van de maand met de boot bij het Scheepvaartmuseum aan, hij stijgt daar op zijn paard en rijd naar de Dam.
December5 decemberPakjesavond – Op deze avond krijgt iedereen cadeautjes van Sinterklaas. De meeste winkels zijn vanaf 15.00 uur gesloten.

Meer over Amsterdam leest u hier
© 2008 - 2009 Jootje, gepubliceerd in Steden (Reizen en Recreatie) op 28-02-2008, laatst gewijzigd op 29-02-2008. Het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van Jootje is vermenigvuldiging van dit artikel verboden. Meer...

Verwante artikelen


Reageer op het artikel "Festivals en evenementen in Amsterdam"


Er zijn nog geen reacties geplaatst op dit artikel.