Stedentrip Brussel en Brussel

Stedentrip Brussel

Stedentrip Brussel

Brussel is de oude, prachtige hoofdstad van België met veel cultuur. Vanaf de Grote Markt heb je een prachtig uitzicht op het Stadhuis en het Broodhuis. Iets buiten het centrum is de Sint-Michielskathedraal een echte aanrader. Verder is het Atomium een van de bekendste plaatsen in Brussel, daarnaast heb je ook de oude wijk Marollen.


Brussel

het Jubelpark en de Kruidtuin. Natuurlijk moet je een bezoekje aan de wereldberoemde Manneken Pis niet te vergeten. Ook zijn er meer dan 50 musea en talloze parken. Kortom voldoende bezienswaardigheden. Om Brussel vanuit een ander oogpunt te bekijken, doe dan de excursie “Brussel in de Kijker” en ontdek Brussel ondergronds!
Brussel is ook een perfecte stad om te shoppen. Lekker eten kan in één van de vele eethuisjes of restaurants op en rondom de Grote Markt. Daarna begint het nachtleven van Brussel dat tot in de late uurtjes doorgaat.

Brussel is helemaal hip, de afgelopen jaar schieten de leuke eettentjes en trendy clubs er als paddenstoelen uit de grond en overal zijn jonge mensen. Prima bestemmingen voor een leuke citytrip dus.

Dit zijn de drie leukste bezienswaardigheden voor een stedentrip Brussel:
  1. Voor een prachtig uitzicht over Brussel bezoek je het plein bij het Paleis van Justitie (Place Poelaart) . Ook het Paleis van Karel van Lotharingen (Museumplein 1) is indrukwekkend en zeker een bezoekje waard.
  2. Verblijf in Hotel Plaza Brussels: een chic en classy hotel in hartje centrum met ruime kamers. Op loopafstand zijn de Grote Markt en alle leuke winkelstraten te vinden.
  3. Bij restaurant Belga Queen (Wolvengracht 32) valt heerlijk te eten. In de kelder is een leuke club waar men tot laat door kan gaan.

Klimaat

België kent - net als Nederland - een gematigd zeeklimaat, maar tussen de verschillende streken vallen nogal wat verschillen op. Verder kenmerkt het weer zich door een grote wisselvalligheid, zomers warm en ’s winters koud. De gemiddelde temperatuur in België ligt gemiddeld op 11,2°C.

Bevolking

Het aantal inwoners in België is bijna 11 miljoen. Dit zij ruim 6 miljoen Vlamingen, 4 miljoen Franstalige en 70.000 Duitstalige. Men leeft er erg op elkar, de bevolkingsdichtheid van het land is 1 van de hoogste ter wereld. Ongeveer 75% van de Belgen is Rooms-Katholiek, de rest is vrijzinnig of islamitisch.

Taal

België kent 2 grote taalgemeenschappen, de Franse, de Nederlandse en een kleinere Duitse taalgemeenschap. Nederlandse spreken ze in Vlaanderen, in Wallonië wordt Frans gesproken en in de hoofdstad Brussel wordt tweetalig gesproken; Nederlands en Frans. Duits wordt gesproken in een klein gedeelte van de provincie Luik.
© 2008 Skylarn, gepubliceerd in Steden (Reizen en Recreatie) op 28-01-2008. Het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van Skylarn is vermenigvuldiging van dit artikel verboden. Meer...

Verwante artikelen


Reageer op het artikel "Stedentrip Brussel"


Door Funkyfish (infoteur) op 08-03-2008

Ik ben hier laatst voor een weekend geweest, ontzettend leuke stad waar heel veel te doen is! De volgende dingen mis ik in je artikel: Het Atomium en het Stripmuseum. Het Paleis van Justitie is inderdaad ook schitterend en een absolute aanrader. Een leuke manier om de stad te bekijken is de Stripwandeling die langs alle muurschildering van Belgische strips voert.